• Wycieczka rowerowa do Imbramowic

• Wykorzystując piekną pogodę grupa uczniów klasy V i VI postanowiła wybrać się w sobotę 25 września na wycieczkę rowerową. Jej celem stały się Imbramowice. Droga wiodła doliną Dłubni. Kilka kilometrów dzielących Sieciechowice od Imbramowic  nasza grupa przebyła w doskonałej formie, nie obyło się jednak bez pewnym perturbacji sprzętowych. Kilka chwil spędziliśmy nad źródłem "Jordan" w Ściborzycach, w Imbramowicach podziwialiśmy zabudowę i wnętrza klasztoru sióstr Norbertanek.

Niech żałują ci, którzy nie zdecydowali się na wspólną eskapadę. Mimo zmęczenia uczestnicy wycieczki uznali ja za bardzo udaną i wyrazili wolę zorganizowania kolejnej.

W wycieczce wzięli udział Angelika Duszyc, Karolina Jasiówka, Beata Kubik, Paulina Łączna, Kamila Patrzałek i Michał Siuta z klasy V, Weronika Góralczyk i Weronika Mucha z klasy VI oraz (gościnnie) Kamil Cerek. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele Anna Wygaś i Andrzej Wołowczyk.

• Złaz Szarych Szeregów - Lubogoszcz 3-5 września 2010 r.

• Tradycyjnie już z początkiem września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznym Złazie Szarych Szeregów. Jak co roku w bazie Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego na Lubogoszczy miało miejsce spotkanie pokoleń - kombatantów, harcerzy, uczniów i nauczycieli ze szkół noszących imię Szarych Szeregów. Mimo, iż w tym roku pogoda nie dopisała, wszyscy bawili się doskonale. W trakcie długich spotkań przy kominku uczestnicy złazu poznawali historię Szarych Szeregów, uczyli się harcerskich piosenek i zabaw, uczestniczyli w konkursach. Wracając do domu jak zawsze umówilismy się na kolejne spotkanie za rok...

• Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2010/2011.

• 1 września 2010 r. uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów rozpoczęli kolejny rok szkolny. Po mszy świętej wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej. Pani dyrektor, Krystyna Kubis, szczególnie serdecznie powitała uczniów klasy I i dzieci z oddziału przedszkolnego. Następnie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.