• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

• W piątek, 21 czerwca 2024 r. w naszej szkole pożegnaliśmy uroczyście rok szkolny 2023/2024.

Ten dzień rozpoczęliśmy - uczniowie, nauczyciele i rodzice - udziałem w mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym w Sieciechowicach przez księdza wikariusza Dariusza Jarlińskiego.

Po uroczystym przemarszu na czele z pocztem sztandarowym na sali gimnastycznej rozpoczęła się właściwa część naszego ostatniego w tym roku szkolnym spotkania. Pan dyrektor Janusz Maj powitał wszystkich zebranych.

Następnie uczniowie klasy VII przedstawili specjalny program artystyczny dedykowany swoim starszym koleżankom im kolegom z klasy VIII,  po czym obdarowali swoich ich prezentami przygotowanymi na tę okazję.  Uczniowie klasy ósmej również przedstawili specjalnie przygotowany na tę okazję montaż słowno-muzyczny. Nie mogło w nim zabraknąć podziękowań dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły za długie lata pracy z klasą VIII.

Po zakończeniu części artystycznej pan dyrektor Janusz Maj przystąpił do wręczania świadectw i nagród uczniom zebranym na Sali gimnastycznej.

Jako pierwsi świadectwa i nagrody otrzymali kończący swoją przygodę z naszą szkołą uczniowie klasy ósmej. Po nich nagradzani byli uczniowie pozostałych klas.

Wśród uhonorowanych znaleźli się także uczennice i uczniowie szczególnie zaangażowani w pracę Samorządu Uczniowskiego. Nagrodzone zostały również uczennice z klasy VIII, które od lat stanowiły o wysokim poziomie wszelkich uroczystości i programów artystycznych. Nagrody książkowe otrzymały uczennice – najlepsze czytelniczki.

Ostatnim punktem tej części spotkania było wręczenie przez pana dyrektora najlepszym uczniom z klas IV – VIII stypendiów za osiągnięte wyniki w nauce i zachowaniu.

Na sam koniec głos zabrał przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, który najpierw podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę w mijającym roku szkolnym, a następnie złożył wszystkim zebranym życzenia udanych wakacji. Członkowie Samorządu Uczniowskiego obdarowali nauczycieli i pracowników szkoły upominkami.

Wszyscy uczniowie udali się jeszcze na ostatnie spotkania z wychowawcami w swoich klasach, po których można oznajmić wszem i wobec:

Do widzenia szkoło. Dzień dobry wakacje!!!

• "Zielona Szkoła" w Poroninie

• W dniach 3 – 7 czerwca uczniowie naszej szkoły przebywali w Poroninie na „Zielonej Szkole”. Nasza bazą był ośrodek „Limba” położony przy malowniczej ulicy Kośne Hamry, z którego to miejsca można było podziwiać widok na Tatry. Program pobytu był bardzo urozmaicony, nikt przez te dni nie mógł narzekać na nudę.

W ośrodku razem z uczniami z Sieciechowic przebywali pod opieką swoich nauczycieli uczniowie z Iwanowic.

Co prawda pierwszy punkt naszego pobytu, czyli spacer Doliną Kościeliską, przebiegł w strugach – miejscami – ulewnego deszczu, ale były to złe miłego początki. W ramach pobytu pod Tatrami nasi uczniowie mogli skorzystać z basenu znajdującego się na terenie ośrodka, wzięli udział w kilku grach terenowych, odbyła się dyskoteka integracyjna, spotkali się z członkami zespołu góralskiego „Holniok”, podczas którego dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy związanych z folklorem, tradycjami i historią górali. Bardzo ciekawe było również spotkanie z ratownikiem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który w przystępny sposób opowiedział o pracy ratowników TOPR i zasadach bezpieczeństwa, jakie powinny obowiązywać w górach. Nie mogło zabraknąć zajęć plastycznych i sportowych, a także porannej gimnastyki z jogą. Wiedzę naszych uczniów poszerzył udział w quizach poświęconych m. in. przyrodzie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dużą atrakcją okazała się wędrówka tzw. „Pętlą Poronińską”, podczas której dotarliśmy na wysokość 1000 m.n.p.m., czyli do Gliczarowa Górnego, jednej z najwyżej położonych miejscowości w Polsce. Na koniec naszego pobytu na Podhalu zdobyliśmy Gubałówkę, skąd po raz kolejny mogliśmy podziwiać widoki na Tatry z majestatycznym Giewontem na pierwszym planie. Dla wielu najciekawszym momentem był zjazd z Gubałówki wagonikiem kolejki terenowej. W Zakopanem, które okazało się ostatnim punktem naszego pobytu pod Tatrami, na głównej ulicy miasta – czyli na Krupówkach - mogliśmy zrobić zakupy i zaopatrzyć się w pamiątki, ale także w tradycyjne góralskie oscypki.

Należy wspomnieć, że warunki w ośrodku „Limba” były bardzo dobre, ze wskazaniem na znakomite wyżywienie. Każdy, nawet największy niejadek, znalazł na bogato zaopatrzonych stołach coś dla siebie.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy późnym, piątkowym popołudniem do Sieciechowic.

Dodajmy, ze opiekę nad dziećmi sprawowali podczas tych pięciu dni panie Anna Palmowska, Edyta Siwek, Małgorzata Wolna i pan Andrzej Wołowczyk.

• Dzień Rodziny w naszej szkole