• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• W piątek, 17 listopada, w naszej szkole zapanowała tabliczka mnożenia. Tego własnie dnia uczniowie klas starszych wzięli udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Wszyscy chętni zmierzyli się z zadaniami matematycznymi przygotowanymi przez panią Alicję Maj.

Po podliczeniu wyników tytuł "Mistrza Tabliczki Mnożenia" uzyskała Julia Siuta z klasy VIII, drugie miejsce przypadło Kalinie Wyderskiej z klasy VI, a trzecie Mateuszowi Majowi z klasy VII.

Była to bardzo udana inicjatywa, która mamy nadzieję pokazała uczniom, że tabliczka mnożenia wcale nie jest taka straszna.

• Sukcesy naszych uczniów w Gminnych Biegach Niepodległości.

• We wtorek, 14 listopada na Polanie św. Mikołaja w kompleksie leśnym Goszcza - Polanowice odbyły się Gminne Biegi Niepodległościowe. Wzięli w nich udział uczniowie i uczennice ze wszystkich szkół z tereneu Gminy Iwanowice.

Organizatorami wydarzenia były Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym im. św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie, Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Sieciechowicach, Gmina Iwanowice, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach.

Miło nam donieść, że startujący w zawodach reprezentacnci naszej szkoły znowu pokazali się z bardzo dobrej strony.

W kategorii chłopców z klas IV-VI pierwsze miejsce zdobył Filip Lewandowski. W kategorii dziewcząt (klasy IV-VI) trzecie miejsce zajęła Anna Lis. W tej samej kategorii (klasy IV-VI) nasza sztafeta uplasowała się na drugim miejscu. W kategorii klas VII-VIII trzecie miejsce zajął Filip Małek, a sztafeta uplasowała sie na czwartym miejscu.

Naszym reprezentantom i ich opiekunowi, panu Szymonowi Wesołowskiemu, gratulujemy znakomitej postawy.

Relacja oraz zdjęcia z zawodów do obejrzenia na Facebooku Szkoły Podstawowej w Poskwitowie.

• AMERICAN DREAM WEEK

• W związku z przystąpieniem naszej szkoły do ogólnopolskiego wydarzenia AMERICAN DREAM WEEK, aby jeszcze lepiej poczuć amerykański klimat, na szkolnym korytarzu dzisiaj można było  spotkać amerykańskie kowbojki i kowbojów (ang. cowboy)

Dyplom i nagroda najlepszego kowboja powędrowała do Mateusza i Michała Kurbiela,  a dla najlepszej kowbojki do Aleksandry Gurbiel i Amelii Stojek.

Wybór był bardzo trudny -  zwłaszcza w klasie pierwszej – dlatego też postanowiono wyróżnić tę klasę szczególnie i również oni otrzymali pamiątkowy dyplom.

Ale to nie koniec! Uczyliśmy się o geografii, historii i kulturze Stanów Zjednoczonych nie tylko na lekcjach, pracując metodą projektu i tworząc lapbooki (można je podziwiać na wystawie przy wejściu do szkoły) ale także na przerwach, czytając ciekawostki o USA wywieszone na korytarzach szkoły.  Następnie sprawdziliśmy  również swoją wiedzę o Ameryce, uczestnicząc w quizie. Ekspertami okazali się Aleksander Toporek i Alicja Czekaj .

Nie obyło się również bez pysznego jedzenia oraz tańców!

Wszystkim osobom angażującym się w kiermasz pyszności składamy serdeczne podziękowania.

Hope you had an unforgettable time!!!

• Obchody Święta 11 Listopada w naszej szkole

• W przeddzień 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej w Sieciechowicach miała miejsce uroczysta akademia poświęcona temu wydarzeniu.

Całość naszego spotkania rozpoczęła się dokładnie o godzinie 11:11, kiedy to zebrani na sali gimnastycznej uczniowie i nauczyciele odśpiewali wspólnie polski hymn narodowy włączając się w ten sposób po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".

Następnie uczniowie przedstawili specjalny montaż słowno-muzyczny poświęcony wydarzeniom sprzed ponad stu lat. Dzięki zaangazowaniu występujących uczniów mogliśmy poznać atmosferę tamtych dni, gdy po 123 latach niewoli Polska - nasza ojczyzna - odzyskała wolność.

Opiekę nad naszymi szkolnymi artystami sprawowały panie Anna Wygaś, Katarzyna Man-Iskrzak i pan Andrzej Wołowczyk.

W sobotę, 11 listopada, poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w gminnych obchodach Świeta Niepodległości w Iwanowicach.

Nazą szkołę reprezentowali Julia Siuta, Maja Wygaś i Patryk Misiak z klasy VIII (poczet sztandarowy) oraz Natalia Miśkiewicz i Emilia Góralczyk z klasy VII, które wzięły udział w złożeniu kwiatów pod pomnikiem w Iwanowicach. Opieke sprawował p. Szymon Wesołowski.

• Dzień Dyni w naszej szkole

• We wtorek,  31 października, w całej szkole zrobiło się pomarańczowo. Nasi uczniowie świętowali DZIEŃ DYNI. Każdy, kto przyszedł w tym dniu do szkoły ubrany na pomarańczowo został obdarowany słodkim upominkiem.

W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs na "BAJKOWĄ DYNIĘ ". Wszyscy biorący udział w konkursie uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością. Prace były pomysłowe, starannie wykonane i bardzo czasochłonne. Wyobraźnia dzieci przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Wykonane prace wzbudziły ogromny podziw. Kto by pomyślał, że zwykłą dynię można zamienić w takie postacie jak: Myszka Miki, Bałwan Olaf, Krecik, Kubuś Puchatek, Świnka Peppa, Minionek i wiele innych.

Jury złożone z pana dyrektora i pań nauczycielek uczących plastyki i techniki miało ogromny kłopot, aby wyłonić zwycięzców. Po długich debatach ogłoszono nastepujace wyniki:

1 MIEJSCE  - Magdalena Faracik kl.II

2 MIEJSCE  - Zuzanna Świerk kl.VI

3 MIEJSCE  - Magdalena Trzaska kl.I

NAGRODA SPECJALNA - Pola Morawiec kl.II

Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali symboliczne upominki.

Dziękujemy serdecznie rodzicom i dzieciom za zaangażowanie i gratulujemy pomysłów.