• Z wizytą w teatrze

• W mijającym tygodniu uczniowie naszej szkoły wybrali się do Proszowic, gdzie w Centrum Kultury i Wypoczynku mogli wziąć udział w dwóch przedstawieniach teatralnych przygotowanych przez Teatr Nowoczesny.

Najpierw – we wtorek 23 kwietnia – uczniowie klas I – III oglądnęli spektakl „Królowa Śniegu”, a następnego dnia – w środę 24 kwietnia – uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w spektaklu „Mity”.

Oba spektakle spotkały się z zainteresowanie naszych uczniów. Pierwszy z nich opowiadał o losach rodzeństwa – Gerdy i Kaja – i pełny był piosenek i efektów scenicznych. Drugi to nowoczesna w formie adaptacja mitów greckich, podczas której na scenie pojawili się Prometeusz, Syzyf czy Ikar.

Był to bardzo ciekawy i kształcący wyjazd.

• Nasi uczniowie nagrodzeniw Ogólnopolskim Konkursie Pięknego Czytania w Języku Angielskim

• Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pięknego Czytania w Języku Angielskim.

Emilia Góralczyk z klasy VII zajęła I miejsce,  natomiast Aleksander Prześlica z klasy V został finalistą tegorocznej edycji Konkursu.

W konkursie wzięło udział ponad 160 uczniów, dlatego też naszym uczniom należą się wyrazy wielkiego uznania!

• Obchody Święta Ziemi

• Już od ponad 50 lat 22 kwietnia obchodzone jest na całym świecie święto naszej planety. Wydarzenie to znane jest również pod nazwą Światowy Dzień Ziemi lub Dzień Ziemi i ma przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska.

W tym roku tradycyjnie już nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta. Specjalnie przygotowane przedstawienie o tematyce ekologicznej uświetniło - w poniedziałek 22 kwietnia - obchody tego święta. Uczniowie klas IV i VII zaprezentowali okolicznościowe wiersze i piosenki związane z szeroko rozumianą problematyka ochrony środowiska naturalnego.

Oprócz artystycznych występów ważnym punktem spotkania było wręczenie nagród dla uczestników szkolnego etapu Gminnego Konkursu Ekologicznego „Eko-moda”.

Nagrody otrzymali w kategorii klas I-III:

Magdalena Faracik (klasa II), Jan Głowacki i Maja Miśkiewicz (klasa I).

W kategorii klas IV-VIII nagrodzeni zostali:

Anastazja Kajca, Filip Lewandowski, Kamila Bartnik (klasa VI) i Mateusz Maj (klasa VII).

W etapie gminnym wśród nagrodzonych znaleźli się Magdalena Faracik, której praca zajęła II miejsce w kategorii uczniów klas I – III oraz Anastazja Kajca, która otrzymała wyróżnienie i Filip Lewandowski, którego praca zajęła III miejsce w kategorii klas IV – VI.

Naszym laureatom gratulujemy.

Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżową Radę Gminy w Iwanowicach.