• ZAPISY DO SZKOŁY PODSTAWEJ W SIECIECHOWICACH

• DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. SZARYCH SZEREGÓW W SIECIECHOWICACH INFORMUJE O ROZPOCZĘCIU ZAPISÓW DZIECI DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA ROK SZKOLNY 2024/25.

W roku szkolnym 2024/2025 obowiązek rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej mają dzieci urodzone w 2017 r. (siedmiolatki).

Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej polega na pobraniu odpowiedniego formularza w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej www.spsieciechowice.edupage.org

Wypełniony i podpisany przez rodziców/prawnych opiekunów formularz zgłoszenia należy oddać do sekretariatu szkoły (w godz. 8.00 – 15.00) oraz okazać do wglądu odpis aktu urodzenia dziecka.

Zapisy trwają od 11 marca 2024 r. do 12 kwietnia 2024 r.

Informacje dotyczące rekrutacji dostępne są w sekretariacie szkoły (tel. 12 388-24-22) lub na stronie internetowej szkoły.

Formularze zgłoszenia dziecka do szkoły, terminy rekrutacji oraz regulamin rekrutacji do pobrania poniżej:

Szkola_Podstawowa_-_rekrutacja_2024_karta_zgloszenia_dziecka.pdf

Regulamin_rekrutacji_SP_-_2024_r..pdf

Rekrutacja_SP_-_terminy_2024_r..pdf

• DZIĘKUJEMY!!!

• W imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Sieciechowicach chcieliśmy gorąco podziękować wszystkim, którzy przyczynilili się do organizacji Kiermaszu Wielkanocnego w naszej szkole.

• Kiermasz wielkanocny

• Po raz kolejny w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycieli odbył się "Kiermasz Wielkanocny". Zorganizowany został w trochę innej formie niż w zeszłym roku. Został przeprowadzony 24 marca przy kosciele parafialnym w Sieciechowicach. Każdy mógł na nim znaleźć coś dla siebie: oryginalne ozdoby wielkanocne, pisanki, wózki, stroiki. Wszystko zostało wykonane własnoręcznie przez Panie z Klubu Seniora. To właśnie dzięki ich ogromnemu wsparciu udało się zorganizować ten kiermasz.

Bardzo dziękujemy również uczniom i rodzicom, którzy wykonali i oddali prace na kiermasz jak i osobom, które wsparly akcję finansowo dokonując zakupu pięknych wyrobów. Cieszymy się, że zawsze możemy na Was liczyć!

Opiekun Samorządu Uczniowskiego - Anna Palmowska

Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na strefę relaksu dla uczniów naszej szkoły.

• Szalony wiosenny tydzień!!!

• Miniony tydzień upłynął pod hasłem „Wiosna”. SZALONY WIOSENNY TYDZIEŃ to akcja zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, której celem było barwne i huczne przywitanie wiosny.

Uczniowie codziennie mogli uczestniczyć w przeróżnych wyzwaniach. Wszystko rozpoczęło się od DNIA BEZ PLECAKA. Ta wyjątkowa akcja, zagościła już w wielu polskich szkołach. Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością w poszukiwaniu „zastępstwa” dla tradycyjnego plecaka. We wtorek świat stanął na głowie, bowiem wszyscy przerzucili swoje stroje na lewa stronę. W środę dominował kolor zielony. 21 marca w kolorowych skarpetkach, przywitaliśmy pierwszy dzień wiosny, solidaryzując się z osobami z Zespołem Downa. Natomiast piątek został ogłoszony DNIEM SZALONEJ FRYZURY. Każdy mógł przyjść tego dnia do szkoły ze zwariowaną, dowolnie wymyśloną fryzurą. Nasi uczniowie puścili wodze fantazji i odważnie eksperymentowali ze swoimi włosami, a wyobraźnia pomogła im przy tworzeniu zabawnych i kolorowych fryzur.

Trzeba przyznać, że był to bardzo zabawny i szalony tydzień. Dziękujemy wszystkim, za aktywne włączenie się do wspólnej zabawy.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Anna Palmowska

• KIERMASZ KWIATÓW

• W miniony piątek Samorząd Uczniowski dzięki wsparciu Rady Rodziców  zorganizował w naszej szkole Kiermasz Kwiatów.

Ta akcja stała się już marcową tradycją. Róże, tulipany, prymulki od rana kupowali uczniowie i rodzice. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Cały dochód ze sprzedaży przekazany został na rzecz uczniów naszej szkoły.

• Nasi uczniowie nagrodzeni w Konkursie Wiedzy Pożarniczej

• Uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w gminnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Strażackiego.

Wojciech Faracik, uczeń klasy III, zdobył I miejsce w konkursie plastycznym podczas etapu gminnego Ogólnopolskiego Konkursu Strażackiego.

Natomiast Julia Siuta, uczennica klasy VIII, zajęła II miejsce w etapie gminnym Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej.

Naszym uczniom gratulujemy sukcesu.