• Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

• Światowy Dzień Książki to coroczne międzynarodowe święto na cześć książek i czytelnictwa obchodzone 23 kwietnia. Święto to zostało ustanowione w 1995 roku przez UNESCO w celu promowania czytelnictwa, ochrony praw autorskich oraz zachęcania ludzi do częstszych wizyt w bibliotekach i księgarniach.

Również i nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta. Najpierw uczennice klasy VII przestawiły okolicznościową inscenizację słowno-muzyczną, a następnie pani bibliotekarka – pani Judyta Orczyk -zaprosiła uczniów klas pierwszej, drugiej i trzeciej do udziału w specjalnie przygotowanych na tę okazje zabawach i konkursach.

Jesteśmy przekonani, ze wszyscy już wiedzą, dlaczego warto czytać książki. Zalet jest bardzo, bardzo dużo. Czytanie książek pozwala zdobywać wiedzę, rozwija naszą wyobraźnię. Każda książka dostarcza rozrywki, ćwiczy pamięć, wzrusza, rozśmiesza lub zasmuca.

Bo jak napisała nasza wybitna poetka – Wisława Szymborska – „czytanie książek to najpiękniejsza rzecz, jaka wymyślili ludzie”.

• Święto Konstytucji 3 Maja

• W tym roku obchodzimy 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Sieciechowicach odbyła się akademia związana z tą rocznicą. Uczniowie klas IV, V, VI oraz klasy II przedstawili okolicznościowy montaż słowno-muzyczny poświęcony majowej rocznicy. Wiersze i pieśni związane z tym świętem zostały wzbogacone prezentacją multimedialną przybliżająca atmosferę wydarzeń sprzed ponad 200 lat.

A jako że od kilkunastu lat dzień 2 maja obchodzony jest w całej Polsce (i nie tylko) jako Święto Flagi wszyscy uczestnicy uroczystości tradycyjnie obdarowani zostali biało-czerwonymi chorągiewkami z prośbą, by stały się one w naszych domach widocznym elementem świątecznego, długiego weekendu.

• Rewia na lodzie

• W środę 26 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłym przedstawieniu, jakim była rewia na lodzie.

To niesamowite widowisko mogliśmy podziwiać na lodowisku przy ul. Siedleckiego w Krakowie. Ten wspaniały muzyczny spektakl pozwolił widzom przenieść się w świat niezwykłych przygód Sindbada, bohatera baśni Bolesława Leśmiana. Wszystkie elementy spektaklu - dźwięk, światło, scenografia, kostiumy i popisy aktorów na łyżwach wzbudziły zachwyt i podziw wszystkich zebranych na widowni.

Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie  w naszej pamięci.

• Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole

• Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska i świadomość pogłębiającego się kryzysu. Święto naszej planety jest obchodzone 22 kwietnia. Wydarzenie znane jest również pod nazwą Światowy Dzień Ziemi lub Dzień Ziemi. Ta data ma przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska.

Również i nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta. Zebrani na sali gimnastycznej uczniowie i nauczyciele mogli oglądnąć specjalnie na tę okazję przygotowane przedstawienie, poświęcone szeroko rozumianej tematyce ekologicznej. W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie wzięli także udział w okolicznościowym konkursie związanym z ochrona przyrody. Podczas spotkania przedstawiciele wszystkich klas otrzymali dyplomy "Miłośników Przyrody".

Było to bardzo wartościowe spotkanie.