• Wielkie granie w Sieciechowicach

• Przez trzy dni - 20, 22 i 23 maja - odbywały się na "Orliku" w Sieciechowicach turnieje w ramach tradycyjnych rozgrywek o "Pucharu Wójta" Gminy Iwanowice, w którym rywalizowały drużyny złożone z uczniów szkół z terenu Gminy Iwanowice.

Bardzo dobrze spisali się nasi reprezentanci. W kategorii klas IV-VI druzyna chłopców zajęła pierwsze miejsce. W tej samej kategorii wiekowej, ale w rywalizacji dziewcząt nasze uczennice zajęły miejsce drugie. Także drugie miejsce zdobyli chłopcy w kategorii drużyn z klas VII - VIII.

Nagrody dla zwycięzców wręczał wójt Gminy Iwanowice, pan Robert Lisowski.

Naszym zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy!!!

• O rodzajach i gatunkach literackich - spotkanie z aktorami scen krakowskich

• W dniu dzisiejszym – w środę 22 maja – uczniowie naszej szkoły mieli okazję po raz kolejny gościć aktorów scen krakowskich – panów Wojciecha Habele i Jacka Lecznara. Tym razem artyści przybyli do naszej szkoły z programem zatytułowanym „Rodzaje i gatunki literackie. Epika, liryka, dramat”.

Aktorzy jak zawsze w sposób mistrzowski przedstawili tematykę ujęta w tytule. Ich występ pełen był odwołań do znanych utworów literatury polskiej. Panowie przygotowali scenki z utworami m. in. Aleksandra Fredry czy Zbigniewa Herberta. Ich występ oprócz sporej dawki wiedzy dostarczył zebranym na sali gimnastycznej uczniom wiele zabawy. Na scenie zagościli także uczniowie naszej szkoły, którzy razem z aktorami zabawili się w teatr.

Było to bardzo interesujące spotkanie. Mamy też nadzieję, że będzie nam dane jeszcze nieraz spotkać w naszej szkole znakomitych aktorów.

• Wycieczka do Krakowa

• W piątek 17 maja uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Jej celem było odkrywanie tego pięknego miasta w nieco inny, niż zwykle sposób.

Dzieci zostały zaangażowane w różne działania. Każda z drużyn musiała wykonać rozmaite zadania, polegające na poszukiwaniu starych przedmiotów czy wykonaniu jakiegoś polecenia, wymagającego sprytu, pomysłowości, kreatywności i spostrzegawczości.

Klasy 4 i 5 swoją grę pt. "Szkoła Magii i Czarnoksięstwa Pana Twardowskiego" rozpoczęły na terenie dzisiejszych Skałek Twardowskiego, w miejscu, gdzie wg legendy, znajdowała się pracownia czarnoksiężnika.

Klasa 6 w zabawie pt. "Kryminalne zagadki Krakowa" odkrywała cuda Starego Miasta.

Natomiast klasy 7 i 8 udały się na Podgórze, by  eksplorować zapomniane podgórskie zakamarki w grze "Kryminalne zagadki Podgórza".

Pogoda, tak ważna w wycieczkach terenowych, na szczęście dopisała, nastroje również. Dlatego, choć zmęczeni, wróciliśmy do Sieciechowic usatysfakcjonowani i pełni nowych, dobrych wrażeń.

• Witaj majowa jutrzenko...

• W 2024 roku przypada 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Sieciechowicach odbyła się akademia związana z tą rocznicą. Uczniowie klasy IV i VIII wystąpili z okolicznościowym przedstawieniem poświęconym majowej rocznicy.

Od kilkunastu lat dzień 2 maja obchodzony jest w całej Polsce (i nie tylko) jako Święto Flagi, wiec wszyscy zebrani na sali gimnastycznej uczestnicy uroczystości tradycyjnie obdarowani zostali biało-czerwonymi chorągiewkami z prośbą, by stały się one w ich domach widocznym elementem świątecznego, długiego weekendu.

Natomiast w piątek 3 maja przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w Iwanowicach w gminnych obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Byli to Maja Wygaś, Julia Siuta (klasa VIII) i Filip Małek (klasa VI) jako poczet sztandarowy oraz Kamila Bartnik i Filip Lewandowski (klasa VI). Opiekę nad uczniami sprawował p. Andrzej Wołowczyk oraz p. Judyta Orczyk.