• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszej szkole odbyło się w piątek, 23 czerwca 2023 r.

Najpierw uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział w mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym w Sieciechowicach przez księdza wikariusza Sebastiana Czopka.

Następnie wszyscy zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie pan dyrektor Janusz Maj powitał zebranych, po czym uczniowie klasy VII zaprezentowali się w programie artystycznym dedykowanym ósmoklasistom,  a potem obdarowali swoich starszych kolegów prezentami przygotowanymi na tę okazję.  Na koniec swojej przygody w szkole podstawowej uczniowie klasy ósmej również przedstawili specjalnie przygotowany na tę okazję montaż słowno-muzyczny. Swoich starszych kolegów pożegnali także uczniowie klasy drugiej, którzy wykonali specjalnie przygotowany na tę okazje utwór zagrany na fletach.

Po części artystycznej pan dyrektor Janusz Maj przystąpił do wręczania świadectw i nagród uczniom wszystkich klas.

Jako pierwsi świadectwa i nagrody otrzymali kończący swoją przygodę z naszą szkołą uczniowie klasy ósmej. Po nich nagradzani byli uczniowie pozostałych klas.

Wśród uhonorowanych znalazły się także uczennice z klasy VIII zaangażowane w pracę Samorządu Uczniowskiego oraz uczennice z klasy VII, które również aktywnie brały udział w życiu szkoły. Nagrody książkowe otrzymały uczennice – najlepsze czytelniczki.

Głos zabrały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego, które złożyły wszystkim zebranym życzenia udanych wakacji oraz obdarowały nauczycieli i pracowników szkoły upominkami.

Ostatnim punktem tej części spotkania było wręczenie przez pana dyrektora najlepszym uczniom z klas IV – VIII stypendiów za osiągnięte wyniki w nauce i zachowaniu.

Jeszcze tylko ostatnie spotkania z wychowawcami w klasach i można oznajmić: Do widzenia szkoło, witajcie wakacje!!!

• Z wizytą w Kotlinie Kłodzkiej (i nie tylko)...

• W dniach 5 - 7 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli okazje zwiedzić najciekawsze miejsca Dolnego Śląska oraz odwiedzić naszych południowych sąsiadów - Czechów. Program wycieczki był bardzo bogaty i wypełniony poznawaniem ciekawych miejsc.

Na początek mogliśmy podziwiać panoramę Jeziora Otmuchowskiego, następnie zwiedzilismy podziemne korytarze Kopalni Złota w Złotym Stoku oraz złożyliśmy wizytę w Kłodzku, gdzie mogliśmy podziwiać monumentalną poaustriacką i poniemiecką twierdzę oraz odbyć wyprawę przez "Labirynt" czyli zespół podziemnych tuneli sprzed kilku wieków. Jeszcze tylko zakwaterowane w urokliwych ośrodku w Gierałtowie Nowych i po smacznej kolacji mogliśmy udać się na zasłużony odpoczynek.

We wtorek kilka godzin spędziliśmy w Ardszpach czyli Skalnym Mieście. Wędrówka wśród skalnych ostańców przyniosła nam wiele niesamowitych wrażeń. Mogliśmy również odbyć rejs po małym jeziorku, położonym wysoko pośród skał. Na koniec dnia zawitalismy do Dusznik-Zdroju, urokliwego miasteczka słynnego z pobytów w nim Fryderyka Chopina.

Trzeci dzień spędzilismy również za południową granicą, gdzie na Dolnych Morawach czekały nas podniebne atrakcje czyli wejście na wieżę widokową "Ścieżka w obłokach" oraz spacer mostem "Sky Brigde" zawieszonym na wysokosci prawie 100 metrów nad ziemią.

Zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wspomnień wróciliśmy późnym środowym wieczorem do Sieciechowic.

• Gminny Dzień Dziecka w Biskupicach

• W piatek 2 czerwca na kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Biskupicach odbyły sie gminne obchody Dnia Dziecka. W zabawie wzięły również udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sieciechowicach.

• Wizyta w Laser Parku

• Dnia 31 maja 2023r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do CENTRUM ROZRYWKI LASER PARK.  Wycieczka została zorganizowana  z okazji Dnia Dziecka. Koszt wstępu do Laser Parku został sfinansowany z pieniędzy, które udało nam się zebrać organizując w szkole trzy akcje:

- Kiermasz Kwiatów,

- Wielkanocny Kiermasz Ciast,

- Dzień Świętego Patryka.

Celem wycieczki była nie tylko integracja zespołów klasowych, ale również propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play, promowanie i upowszechnianie sportu oraz aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Pierwszą atrakcją był Laserowy Paintball. Nasi uczniowie spróbowali swoich sił w grze. Zabawa ta była całkowicie bezpieczna gdyż wszystko odbywało się w specjalnych do tego celu przystosowanych pomieszczeniach. Zawiły labirynt  wprowadził naszych uczniów w klimat pełen niezapomnianych wrażeń. Specjalne oświetlenie i efekty dźwiękowe spotęgowały wrażenie uczestniczenia w prawdziwej grze komputerowej.

Drugą atrakcją był Laserowy labirynt. Tym razem zadaniem uczniów było przejście interaktywnej gry w formie laserowych przeszkód. Niejeden z naszych uczniów mógł poczuć się jak agent 007.

Kolejną atrakcją było rozbrajanie wirtualnej bomby podrzuconej do Laser Parku.

Uzupełnieniem atrakcji związanych z Dniem Dziecka był słodki, lodowy poczęstunek ufundowany przez Samorząd Uczniowski oraz Rade Rodziców.

• Dzień Rodziny

• We wtorek 30 maja, w piękne słoneczne popołudnie sala gimnastyczna w naszej szkole tradycyjnie  jak co roku wypełniła się rodzicami, uczniami i nauczycielami, którzy przybyli na zorganizowany w naszej szkole Dzień Rodziny.

Na spotkanie złożyły się występy artystyczne uczniów klas najmłodszych oraz konkursy, w których uczestniczyli rodzice razem ze swoimi dziećmi. Nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku przy kawie i herbacie.

Była to bardzo udane spotkanie, które zostało przygotowane i nad którego sprawnym przebiegiem czuwały nauczycielki klas I - III - panie Renata Kurbiel, Joanna Mucha i Monika Wójcik.