Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Sieciechowicach

 

Nawigacja

Deklaracja dostępności

 • "Zielona Szkoła" w Poroninie

  W dniach 3 – 7 czerwca uczniowie naszej szkoły przebywali w Poroninie na „Zielonej Szkole”. Nasza bazą był ośrodek „Limba” położony przy malowniczej ulicy Kośne Hamry, z którego to miejsca można było podziwiać widok na Tatry. Program pobytu był bardzo urozmaicony, nikt przez te dni nie mógł narzekać na nudę.

  W ośrodku razem z uczniami z Sieciechowic przebywali pod opieką swoich nauczycieli uczniowie z Iwanowic.

  Co prawda pierwszy punkt naszego pobytu, czyli spacer Doliną Kościeliską, przebiegł w strugach – miejscami – ulewnego deszczu, ale były to złe miłego początki. W ramach pobytu pod Tatrami nasi uczniowie mogli skorzystać z basenu znajdującego się na terenie ośrodka, wzięli udział w kilku grach terenowych, odbyła się dyskoteka integracyjna, spotkali się z członkami zespołu góralskiego „Holniok”, podczas którego dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy związanych z folklorem, tradycjami i historią górali. Bardzo ciekawe było również spotkanie z ratownikiem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który w przystępny sposób opowiedział o pracy ratowników TOPR i zasadach bezpieczeństwa, jakie powinny obowiązywać w górach. Nie mogło zabraknąć zajęć plastycznych i sportowych, a także porannej gimnastyki z jogą. Wiedzę naszych uczniów poszerzył udział w quizach poświęconych m. in. przyrodzie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dużą atrakcją okazała się wędrówka tzw. „Pętlą Poronińską”, podczas której dotarliśmy na wysokość 1000 m. n. p. m., czyli do Gliczarowa Górnego, jednej z najwyżej położonych miejscowości w Polsce. Na koniec naszego pobytu na Podhalu zdobyliśmy Gubałówkę, skąd po raz kolejny mogliśmy podziwiać widoki na Tatry ze szczególnym uwzględnieniem Giewontu. Dla wielu najciekawszym momentem był zjazd z Gubałówki wagonikiem kolejki terenowej. W Zakopanem, które okazało się ostatnim punktem naszego pobytu pod Tatrami, na głównej ulicy miasta – czyli na Krupówkach - mogliśmy zrobić zakupy i zaopatrzyć się w pamiątki, ale także w tradycyjne góralskie oscypki.

  Należy wspomnieć, że warunki w ośrodku „Limba” były bardzo dobre, ze szczególnym uwzględnieniem wyżywienia. Każdy, nawet największy niejadek, znalazł na bogato zaopatrzonych stołach coś dla siebie.

  Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy późnym, piątkowym popołudniem do Sieciechowic.

  Dodajmy, ze opiekę nad dziećmi sprawowali podczas tych pięciu dni panie Anna Palmowska, Edyta Siwek, Małgorzata Wolna i pan Andrzej Wołowczyk.

 • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA - WAŻNE!!!

  Prosimy o zapoznanie się się i uzupełnienie następujących dokumentów.

  Potwierdzenie_woli_zapisu_dziecka_do._przedszkola.pdf

  Regulamin-rekrutacji-2024-przedszkole.pdf

 • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA W SIECIECHOWICACH

  Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola do pobrania tutaj:

  Karta_zgloszenia_dziecka_do_przedszkola_2024.pdf

 • Wielkie granie w Sieciechowicach

  Przez trzy dni - 20, 22 i 23 maja - odbywały się na "Orliku" w Sieciechowicach turnieje w ramach tradycyjnych rozgrywek o "Pucharu Wójta" Gminy Iwanowice, w którym rywalizowały drużyny złożone z uczniów szkół z terenu Gminy Iwanowice.

  Bardzo dobrze spisali się nasi reprezentanci. W kategorii klas IV-VI druzyna chłopców zajęła pierwsze miejsce. W tej samej kategorii wiekowej, ale w rywalizacji dziewcząt nasze uczennice zajęły miejsce drugie. także drugie miejsce zdobyli chłopcy w kategorii drużyn z klas VII - VIII.

  Nagrody dla zwycięzców wręczał wójt Gminy Iwanowice, pan Robert Lisowski.

  Naszym zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy!!!

 • O rodzajach i gatunkach literackich - spotkanie z aktorami scen krakowskich

  W dniu dzisiejszym – w środę 22 maja – uczniowie naszej szkoły mieli okazję po raz kolejny gościć aktorów scen krakowskich – panów Wojciecha Habele i Jacka Lecznara. Tym razem artyści przybyli do naszej szkoły z programem zatytułowanym „Rodzaje i gatunki literackie. Epika, liryka, dramat”.

  Aktorzy jak zawsze w sposób mistrzowski przedstawili tematykę ujęta w tytule. Ich występ pełen był odwołań do znanych utworów literatury polskiej. Panowie przygotowali scenki z utworami m. in. Aleksandra Fredry czy Zbigniewa Herberta. Ich występ oprócz sporej dawki wiedzy dostarczył zebranym na sali gimnastycznej uczniom wiele zabawy. Na scenie zagościli także uczniowie naszej szkoły, którzy razem z aktorami zabawili się w teatr.

  Było to bardzo interesujące spotkanie. Mamy też nadzieję, że będzie nam dane jeszcze nieraz spotkać w naszej szkole znakomitych aktorów.

 • Wycieczka do Krakowa

  W piątek 17 maja uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Jej celem było odkrywanie tego pięknego miasta w nieco inny, niż zwykle sposób.

  Dzieci zostały zaangażowane w różne działania. Każda z drużyn musiała wykonać rozmaite zadania, polegające na poszukiwaniu starych przedmiotów czy wykonaniu jakiegoś polecenia, wymagającego sprytu, pomysłowości, kreatywności i spostrzegawczości.

  Klasy 4 i 5 swoją grę pt. "Szkoła Magii i Czarnoksięstwa Pana Twardowskiego" rozpoczęły na terenie dzisiejszych Skałek Twardowskiego, w miejscu, gdzie wg legendy, znajdowała się pracownia czarnoksiężnika.

  Klasa 6 w zabawie pt. "Kryminalne zagadki Krakowa" odkrywała cuda Starego Miasta.

  Natomiast klasy 7 i 8 udały się na Podgórze, by  eksplorować zapomniane podgórskie zakamarki w grze "Kryminalne zagadki Podgórza".

  Pogoda, tak ważna w wycieczkach terenowych, na szczęście dopisała, nastroje również. Dlatego, choć zmęczeni, wróciliśmy do Sieciechowic usatysfakcjonowani i pełni nowych, dobrych wrażeń.

 • Witaj majowa jutrzenko...

  W 2024 roku przypada 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Sieciechowicach odbyła się akademia związana z tą rocznicą. Uczniowie klasy IV i VIII wystąpili z okolicznościowym przedstawieniem poświęconym majowej rocznicy.

  Od kilkunastu lat dzień 2 maja obchodzony jest w całej Polsce (i nie tylko) jako Święto Flagi, wiec wszyscy zebrani na sali gimnastycznej uczestnicy uroczystości tradycyjnie obdarowani zostali biało-czerwonymi chorągiewkami z prośbą, by stały się one w ich domach widocznym elementem świątecznego, długiego weekendu.

  Natomiast w piątek 3 maja przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w Iwanowicach w gminnych obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Byli to Maja Wygaś, Julia Siuta (klasa VIII) i Filip Małek (klasa VI) jako poczet sztandarowy oraz Kamila Bartnik i Filip Lewandowski (klasa VI). Opiekę nad uczniami sprawował p. Andrzej Wołowczyk oraz p. Judyta Orczyk.

 • Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Iwanowicach
 • Z wizytą w teatrze

  W mijającym tygodniu uczniowie naszej szkoły wybrali się do Proszowic, gdzie w Centrum Kultury i Wypoczynku mogli wziąć udział w dwóch przedstawieniach teatralnych przygotowanych przez Teatr Nowoczesny.

  Najpierw – we wtorek 23 kwietnia – uczniowie klas I – III oglądnęli spektakl „Królowa Śniegu”, a następnego dnia – w środę 24 kwietnia – uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w spektaklu „Mity”.

  Oba spektakle spotkały się z zainteresowanie naszych uczniów. Pierwszy z nich opowiadał o losach rodzeństwa – Gerdy i Kaja – i pełny był piosenek i efektów scenicznych. Drugi to nowoczesna w formie adaptacja mitów greckich, podczas której na scenie pojawili się Prometeusz, Syzyf czy Ikar.

  Był to bardzo ciekawy i kształcący wyjazd.

 • Nasi uczniowie nagrodzeniw Ogólnopolskim Konkursie Pięknego Czytania w Języku Angielskim

  Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pięknego Czytania w Języku Angielskim.

  Emilia Góralczyk z klasy VII zajęła I miejsce,  natomiast Aleksander Prześlica z klasy V został finalistą tegorocznej edycji Konkursu.

  W konkursie wzięło udział ponad 160 uczniów, dlatego też naszym uczniom należą się wyrazy wielkiego uznania!

 • Obchody Święta Ziemi

  Już od ponad 50 lat 22 kwietnia obchodzone jest na całym świecie święto naszej planety. Wydarzenie to znane jest również pod nazwą Światowy Dzień Ziemi lub Dzień Ziemi i ma przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska.

  W tym roku tradycyjnie już nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta. Specjalnie przygotowane przedstawienie o tematyce ekologicznej uświetniło - w poniedziałek 22 kwietnia - obchody tego święta. Uczniowie klas IV i VII zaprezentowali okolicznościowe wiersze i piosenki związane z szeroko rozumianą problematyka ochrony środowiska naturalnego.

  Oprócz artystycznych występów ważnym punktem spotkania było wręczenie nagród dla uczestników szkolnego etapu Gminnego Konkursu Ekologicznego „Eko-moda”.

  Nagrody otrzymali w kategorii klas I-III:

  Magdalena Faracik (klasa II), Jan Głowacki i Maja Miśkiewicz (klasa I).

  W kategorii klas IV-VIII nagrodzeni zostali:

  Anastazja Kajca, Filip Lewandowski, Kamila Bartnik (klasa VI) i Mateusz Maj (klasa VII).

  W etapie gminnym wśród nagrodzonych znaleźli się Magdalena Faracik, której praca zajęła II miejsce w kategorii uczniów klas I – III oraz Anastazja Kajca, która otrzymała wyróżnienie i Filip Lewandowski, którego praca zajęła III miejsce w kategorii klas IV – VI.

  Naszym laureatom gratulujemy.

  Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżową Radę Gminy w Iwanowicach.

 • ZAPISY DO SZKOŁY PODSTAWEJ W SIECIECHOWICACH

  DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. SZARYCH SZEREGÓW W SIECIECHOWICACH INFORMUJE O ROZPOCZĘCIU ZAPISÓW DZIECI DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA ROK SZKOLNY 2024/25.

  W roku szkolnym 2024/2025 obowiązek rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej mają dzieci urodzone w 2017 r. (siedmiolatki).

  Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej polega na pobraniu odpowiedniego formularza w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej www.spsieciechowice.edupage.org

  Wypełniony i podpisany przez rodziców/prawnych opiekunów formularz zgłoszenia należy oddać do sekretariatu szkoły (w godz. 8.00 – 15.00) oraz okazać do wglądu odpis aktu urodzenia dziecka.

  Zapisy trwają od 11 marca 2024 r. do 12 kwietnia 2024 r.

  Informacje dotyczące rekrutacji dostępne są w sekretariacie szkoły (tel. 12 388-24-22) lub na stronie internetowej szkoły.

  Formularze zgłoszenia dziecka do szkoły, terminy rekrutacji oraz regulamin rekrutacji do pobrania poniżej:

  Szkola_Podstawowa_-_rekrutacja_2024_karta_zgloszenia_dziecka.pdf

  Regulamin_rekrutacji_SP_-_2024_r..pdf

  Rekrutacja_SP_-_terminy_2024_r..pdf

 • WESOŁEGO ALLELUJA!!!
 • DZIĘKUJEMY!!!

  W imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Sieciechowicach chcieliśmy gorąco podziękować wszystkim, którzy przyczynilili się do organizacji Kiermaszu Wielkanocnego w naszej szkole.

 • Kiermasz wielkanocny

  Po raz kolejny w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycieli odbył się "Kiermasz Wielkanocny". Zorganizowany został w trochę innej formie niż w zeszłym roku. Został przeprowadzony 24 marca przy kosciele parafialnym w Sieciechowicach. Każdy mógł na nim znaleźć coś dla siebie: oryginalne ozdoby wielkanocne, pisanki, wózki, stroiki. Wszystko zostało wykonane własnoręcznie przez Panie z Klubu Seniora. To właśnie dzięki ich ogromnemu wsparciu udało się zorganizować ten kiermasz.

  Bardzo dziękujemy również uczniom i rodzicom, którzy wykonali i oddali prace na kiermasz jak i osobom, które wsparly akcję finansowo dokonując zakupu pięknych wyrobów. Cieszymy się, że zawsze możemy na Was liczyć!

  Opiekun Samorządu Uczniowskiego - Anna Palmowska

  Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na strefę relaksu dla uczniów naszej szkoły.

 • Zapraszamy na Wielkanocny Kiermasz
 • Szalony wiosenny tydzień!!!

  Miniony tydzień upłynął pod hasłem „Wiosna”. SZALONY WIOSENNY TYDZIEŃ to akcja zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, której celem było barwne i huczne przywitanie wiosny.

  Uczniowie codziennie mogli uczestniczyć w przeróżnych wyzwaniach. Wszystko rozpoczęło się od DNIA BEZ PLECAKA. Ta wyjątkowa akcja, zagościła już w wielu polskich szkołach. Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością w poszukiwaniu „zastępstwa” dla tradycyjnego plecaka. We wtorek świat stanął na głowie, bowiem wszyscy przerzucili swoje stroje na lewa stronę. W środę dominował kolor zielony. 21 marca w kolorowych skarpetkach, przywitaliśmy pierwszy dzień wiosny, solidaryzując się z osobami z Zespołem Downa. Natomiast piątek został ogłoszony DNIEM SZALONEJ FRYZURY. Każdy mógł przyjść tego dnia do szkoły ze zwariowaną, dowolnie wymyśloną fryzurą. Nasi uczniowie puścili wodze fantazji i odważnie eksperymentowali ze swoimi włosami, a wyobraźnia pomogła im przy tworzeniu zabawnych i kolorowych fryzur.

  Trzeba przyznać, że był to bardzo zabawny i szalony tydzień. Dziękujemy wszystkim, za aktywne włączenie się do wspólnej zabawy.

  Opiekun Samorządu Uczniowskiego

  Anna Palmowska

 • Zapraszamy na szalony wiosenny tydzień!!!
 • Podziękowania!!!
 • KIERMASZ KWIATÓW

  W miniony piątek Samorząd Uczniowski dzięki wsparciu Rady Rodziców  zorganizował w naszej szkole Kiermasz Kwiatów.

  Ta akcja stała się już marcową tradycją. Róże, tulipany, prymulki od rana kupowali uczniowie i rodzice. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

  Cały dochód ze sprzedaży przekazany został na rzecz uczniów naszej szkoły.

strona: