• Sukces naszych uczniów w Konkursie Wiedzy o Krakowie

• W dniu dzisiejszym - w czwartek, 20 kwietnia - w Szkole Podstawowej w Celinach odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Krakowie.

Miło nam donieść, że reprezentacja naszej szkoły - w składzie Zuzanna Patoła, Damian Czekaj i Krzysztof Wącławski (klasa VIII) - okazała się najlepsza i zdobyła pierwsze miejsce.

Naszym uczniom gratulujemy sukcesu!!!

• Święto Chrztu Polski

• "W celu upamiętnienia chrztu Polski, datowanego na 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, uznawanej za początek Państwa Polskiego, ustanawia się dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski" – głosi ustawa przyjęta przez Sejm 22 lutego 2019 r.

W tym roku, w 1057 rocznicę tego wydarzenia, również nasza szkoła włączyła się w obchody Święta Chrztu Polski. Zebrani na sali gimnastycznej uczniowie i nauczyciele wzięli udział w apelu poświęconemu wydarzeniom sprzed ponad tysiaca lat. Uczniowie klasy VIII, pod opieką p. Andrzeja Wołowczyka, przedstawili prezentację multimedialną przybliżającą okoliczności tego doniosłego aktu.

Całość zwieńczyła "Bogurodzica", czyli utwór nazywany pierwszym polskim hymnem narodowym.

• Jadłodzielnia dla wszystkich w Gminie Iwanowice!

• Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iwanowicach informuje, iż z dniem 1 kwietnia 2023 r. otwarta zostanie Jadłodzielnia.

Czasowo punkt zlokalizowany jest pod adresem:

Urząd Gminy Iwanowice ul. Ojcowska 11 Iwanowice ( wejście jak do byłej siedziby banku.)

Nadrzędnym celem Jadłodzielni jest udostępnienie przestrzeni, w której każdy może podzielić się jedzeniem z każdym.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Iwanowice do korzystania z Jadłodzielni.

• Wielkanocne Poszukiwanie Jajek

• Zgodnie z tradycją w środę, 5 kwietnia, wszyscy uczniowie, którzy przynieśli do szkoły koszyczki, wyruszyli  na poszukiwania jajek ukrytych przez zajączka wielkanocnego. Czekoladowe przysmaki bardzo szybko znalazły swoich właścicieli. Poszukiwania przysporzyły dzieciom dużo zabawy i radości.

Największą ilość jajek znalazła uczennica klasy VII - JULIA SIUTA,

II miejsce - EWELINA NATKANIEC – klasa VI

III miejsce - KAMILA BARTNIK – klasa V

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Dodajmy, że w trakcie finałowego spotkania na sali gimnastycznej uczennice klasy VIII – Zuzanna Patoła i Sandra Łach złożyły w imieniu Samorządu Uczniowskiego życzenia zdrowych, pogodnych i szczęśliwych Świąt Wielkiej Nocy panu dyrektorowi, nauczycielom, pracownikom szkoły, wszystkim uczniom i ich rodzicom. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły – pan Janusz Maj – który również złożył zebranym życzenia wszystkiego najlepszego w nadchodzące Święta.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

W obchody tego ważnego dnia włączyła się również i nasza szkoła. We wtorek, 4 kwietnia, uczniowie i nauczyciele - aby okazać wsparcie osobom z autyzmem - przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Następnie w klasach uczniowie tworzyli dzieła plastyczne, których wspólnym mianownikiem był kolor niebieski.

Można je podziwiać na korytarzach naszej szkoły.

• Wielkanocny Kiermasz Ciast

• 3 kwietnia w naszej szkole odbył się WIELKANOCNY KIERMASZ CIAST zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Za symboliczną  kwotę można było zakupić przeróżne ciasta i babeczki. Wypieki sprzedawane były na przerwach, a wybierać było w czym. Kiermasz odnióśł ogromny sukces - rodzice, dziadkowie, nauczyciele, pracownicy i uczniowie z chęcią kupowali nasze słodkości.

Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony w całości dla dzieci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy skusili się na kawałek ciasta.

Dziękujemy Rodzicom, którzy wsparli naszą akcję, poświęcając swój czas i piekąc na tę okazję przepyszne ciasta.

Dziękujemy również Radzie Rodziców za sfinansowanie zakupu opakowań, poświęcony czas oraz pomoc przy krojeniu ciast.

• Uczniowie naszej szkoły nagrodzeni w XVII Konkursie Palm Wielkanocnych

• W przedświątecznym tygodniu rozstrzygnięty został, organizowany przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Iwanowicach, XVII Gminny Konkurs na Tradycyjna Palmę Wielkanocną.

Miło nam poinformować, że wśród laureatów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.

W kategorii dzieci do lat 10 drugie miejsce zajęła Maja Kaczmarek (klasa II).

W kategorii dzieci i młodzieży 11 - 18 lat drugie miejsce zajęła Anna Kaczmarek (klasa V), trzecie Kalina Wyderska (klasa III), a wyróżnieniami zostali nagrodzeni Kamila Bartnik, Anastazja Kajca, Filip Lewandowski (klasa V), Emilia Góralczyk (klasa VI) i Julia Siuta (klasa VII).

Naszym laureatom gratulujemy.

Relacja z wręczenia nagród tutaj:

PS. Zdjęcie ze strony Szkoły Podstawowej w Iwanowicach.