• Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

• W piątek 28 października w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Tego dnia uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Sieciechowicach.

Uroczystość na sali gimnastycznej rozpoczęły, przygotowane pod opieką wychowawczyni, pani Renaty Kurbiel, artystyczne występy pierwszoklasistów, którzy wierszem i piosenką pokazali, że nie są im obce zasady i normy obowiązujące w naszej szkole. Przepytywani przez starszych kolegów odpowiadali „śpiewająco”  na wszystkie zadawane pytania.

Po zakończeniu części artystycznej, pierwszoklasiści - wobec sztandaru szkoły - złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie pan dyrektor Janusz Maj dokonał aktu symbolicznego „pasowania” na ucznia naszej szkoły.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie prezentów pierwszakom przez starszych kolegów oraz okolicznościowych upominków przez wychowawczynię.

Po zakończeniu pierwszoklasiści oraz uczniowie klasy drugiej i trzeciej zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

To był wyjątkowy dzień, który na zawsze pozostanie w pamięci uczennicom i uczniom klasy pierwszej.

• Dzień Dyni

• Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji, nie tylko dorosłym, ale także dzieciom. W tym roku gwiazdą tegorocznej jesieni została dynia. W dniach 24-28 października Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zorganizował w naszej szkole "Dzień Dyni". Ogłoszono konkurs na najciekawszą, najbardziej „dyniową” dynię na świecie. Wszystkie dyniowe prace można było podziwiać na szkolnym korytarzu, gdzie zorganizowano ich wystawę. Komisja konkursowa stanęła przed trudnym wyborem, ponieważ wykonano wiele pięknych i pomysłowych dyń. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Autorzy najciekawszych prac zostali nagrodzeni dyplomem i dynią pełną słodyczy. Pozostali otrzymali drobny upominek związany oczywiście z dynią.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 7 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem przygotowali zadania, które miały pomóc w utrwaleniu tabliczki mnożenia. Przykłady działań matematycznych były wszędzie: na schodach, oknach, ścianach, grzejnikach, drzwiach. W czwartek, 6 października, uczniowie walczyli o tytuł MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA. Natomiast w piątek uczniowie z Samorządu Szkolnego przeprowadzili egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia. Patrole egzaminacyjne sprawdzały „tabliczkową wiedzę” wśród uczniów, nauczycieli, dyrekcji, pracowników naszej szkoły oraz rodziców. Osoby, które poprawnie odpowiedziały na pytania egzaminatorów uzyskały odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji, stały się okazja do świetnej zabawy.

Największe gratulacje należą się Kalinie Wyderskiej z klasy 5. Zdobyła ona tytuł MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA.

Dziękujemy egzaminatorom, asystentom oraz wszystkim uczestnikom.

TO BYŁA DOBRA, POŻYTECZNA ZABAWA!

• Dzień Chłopaka w klasie V

• 30 września to magiczna data dla chłopców.

TO ICH ŚWIĘTO!!!

Dzień Chłopaka w klasie V został przygotowany przez dziewczęta, które stanęły na wysokości zadania. Obchody święta na pewno na długo pozostaną w pamięci uczniów klasy V.

Chłopcy musieli zmierzyć się z wieloma zadaniami, nie zabrakło życzeń i upominków, a na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Anię i Kalinę.

Dziewczynki wybrały również najsympatyczniejszego chłopaka. Tytuł ten otrzymał Aleksander Toporek. Został on nagrodzony szarfą i certyfikatem Super Chłopaka.

• Europejski Dzień Jęzków Obcych

• W poniedziałek, 3 października tradycyjnie w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Jęzków Obcych. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poznania kultury, zwyczajów czy kulinariów wybranych europejskich krajów takich jak Rumunia, Hiszpania czy Turcja.

Obchody Dnia Języków to znakomita zabawa, ale i rywalizacja pomiędzy zespołami reprezentującymi starsze klasy rozwiązującymi specjalnie przygotowane z tej okazji zadania czy przedstawiającymi wybrane kraje.

W tym roku najlepiej zaprezentowali się uczniowie klasy VI.

Podczas spotkania rozstrzygnięty został konkurs na lapbooka poświęconego europejskim państwom.

Całość zwieńczyła tradycyjna degustacja narodowych specjałów przygotowanych przez poszczególne klasy.

Pieczę nad obchodami sprawowała - jak co roku - pani Katarzyna Domagała.

• Dzień Krawata na Dzień Chłopaka

• W piątek 30 września 2022 r., czyli w Dzień Chłopaka obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Krawata”. Idea akcji była taka, że każdy kto przyjdzie do szkoły w krawacie będzie zwolniony z pytania czy pisania kartkówek. Tego dnia liczyła się dobra zabawa i poczucie humoru, do którego dodatkiem miał być krawat.