Dziękujemy!!!
Dzień Kobiet w klasie czwartej
W polskim kalendarzu sporo jest dni, które bywają okazja do miłych gestów. Jednym z nich jest DZIEŃ KOBIET.
Chłopcy z klasy czwartej nie zapomnieli o kobietkach małych i dużych. Wszystkie zostały obdarowane kwiatami i wspaniałymi życzeniami. Nie zabrakło również STO LAT dla wychowawczyni. Panowie przygotowali wiele zadań, z którymi dziewczynki musiały się zmierzyć. Dzień upłynął w miłej atmosferze. Wszyscy bawili się rewelacyjnie.
CHŁOPCY SPISALI SIĘ NA MEDAL!!!
15
AKCJA "PLECACZEK" DLA DZIECI Z UKRAINY!
Samorząd Szkolny zaprasza wszystkich do udziału w akcji zbierania i kompletowania zawartości małych plecaków, które przeznaczone będą dla dzieci, przybywających do Polski z objętej wojną Ukrainy.
Szkoła w miarę możliwości zapewni plecaczki, ale można do szkoły przynieść własny. Nie muszą być nowe, ale powinny być w dobrym stanie.
Do każdego plecaczka wkładamy:
- butelkę wody niegazowanej z dziubkiem,
- soczek w kartoniku z rurką,
- mus w tubce,
- batonik,
- małe opakowanie kredek i strugaczkę,
- kolorowankę,
- małą, pluszową przytulankę,
- paczkę chusteczek higienicznych,
- chusteczki nawilżane.
oraz dodatkowo spinki do włosów, frotki, małe zabawki.
Zawartość plecaczków kompletujemy w klasach, można zrobić to indywidualnie.
Akcja trwa do piątku, 11 marca.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W ZBIÓRCE!!!
"Kiermasz kwiatów" w Dniu Kobiet
We wtorek, 8 marca – w Dzień Kobiet - zorganizowany został w naszej szkole „Kiermasz kwiatów”. Szkoła zmieniła się w barwną kwiaciarnię. Można było zakupić kolorowe tulipany, róże oraz prymulki. Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczniów i rodziców, pierwsza dostawa kwiatów została sprzedana już po godzinie 8.
Dzięki wielkiemu wsparciu mam z Rady Rodziców - p. Elżbiety Zdeb, p. Katarzyny Kaczmarek, p. Agnieszki Bałazy i p. Magdaleny Czekaj sprzedaliśmy ok. 200 kwiatów za sumę 1288 złotych.
Cały dochód ze sprzedaży przekazany zostanie na rzecz uczniów naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim rodzicom i dzieciom.
24
Zapraszamy panów do zakupu kwiatów z okazji Dnia Kobiet
Klasa IV o wojnie i Ukrainie
Uczniowie klasy czwartej na godzinie wychowawczej mieli okazję podzielić się się swoimi odczuciami i przemyśleniami na temat wojny.
Wspólnie obejrzana prezentacja multimedialna świetnie zobrazowała uczniom wszystko to, co stało się w Ukrainie.
Czwartoklasiści zostali poinformowani, czym jest wojna hybrydowa, gdzie szukać prawdziwych informacji, co to są fake newsy. Uczniowie dowiedzieli się również, co my, Polacy, możemy zrobić, aby pomóc Ukrainie.
21
Zbiórka na rzecz uchodźców z Ukrainy
Zapraszamy na zabawę karnawałową
Walentynki w klasie czwartej
W poniedziałek obchodziliśmy dzień św. Walentego,czyli popularne Walentynki. Wśród obchodzacych to świeto nie mogło zabraknąć uczniów klasy czwartej.
Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z klasowych Walentynek.
37
Mikołajkowa wycieczka do Krakowa klasy VII i VIII
15 grudnia uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w mikołajkowym wyjeździe do Krakowa.
Pierwszym punktem wycieczki był seans w Multikinie. Film pt. "Czarny młyn" bardzo wszystkim sie podobał, dostarczając wielu emocji i wzruszeń widzom.
Drugim punktem wycieczki był spacer po Starym Mieście. Barbakan, Brama Floriańska, Kościół Mariacki czy Sukiennice to miejsca, które mogliśmy podziwiać po raz kolejny, tym razem w zimowo-sscenerii.
Był to bardzo udany wyjazd.
3
Z wizytą w Multikinie i Muzeum Obwarzanka
Dnia 8 grudnia uczniowie z klas IV-VI udali się na wycieczkę mikołajkową do Krakowa.
Celem naszej wyprawy było Multikino oraz Żywe Muzeum Obwarzanka.
Najpierw uczniowie obejrzeli niezwykle zabawny i wzruszający film pt."Ron Usterka". Opowiada on o chłopcu imieniem Barney i jego nowym przyjacielu, robocie. To wzruszająca historia o niecodziennej przyjaźni. Jest to bardzo przyjemny film, z prostym, ale jakże aktualnym morałem.
Kolejnym punktem wycieczki było Żywe Muzeum Obwarzanka.
Uczniowie poznali historię, magiczne składniki oraz proces powstawania obwarzanka. Dowiedzieli się jaka jest różnica między obwarzankiem a preclem. Po wizycie w muzeum nikt już nie powinien mieć problemu z rozpoznaniem autentycznego wypieku.
Uczniowie mieli również okazję wykonać swojego własnego obwarzanka. Na zakończenie warsztatów, każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę dyplom czeladnika oraz swój wypiek.
To była bardzo udana wycieczka.
10
Mikołajki w naszej szkole
Po spowodowanej ubiegłoroczną pandemią koronawirusa przerwie w tym roku znowu do naszej szkoły zawitał Św. Mikołaj wraz ze swoim orszakiem, by rozdać dzieciom i dorosłym prezenty, na które wszysccy zasłużyli.
2
Mikołaj w klasie czwartej
Publikujemy kilka zdjęć z tegorocznych obchodów dnia Św. Mikołaja w klasie czwartej
8
Zabawa andrzejkowa w naszej szkole
26 listopada odbyła się, po rocznej przerwie, zabawa andrzejkowa. Opieke nad jej przebiegiem sprawowały uczennice z Samorządu Uczniowskiego.
Podziękowania należą się także rodzicom z klasy piątej, którzy zadbali o poczęstunek dla uczestników zabawy.
10
Obchody Świeta Niepodległości w Sieciechowicach
W 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w Sieciechowicach odbyły się gminne obchody Święta Niepodległości, których gospodarzem w tym roku była Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Sieciechowicach.
Uroczystości rozpoczął koncert organowy „Ojczyznę wolną pobłogosław Panie” w wykonaniu p. Marcina Madeja, podczas którego zebrani mogli wysłuchać kilku patriotycznych utworów. Po koncercie, w kościele parafialnym p.w. św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach, ksiądz wikary Wojciech Oczkowicz odprawił uroczystą mszę świętą.
Następnie uczestnicy uroczystości – zaproszeni goście, na czele z panem Robertem Lisowskim, wójtem Gminy Iwanowice, mieszkańcy, uczniowie, nauczyciele, strażacy udali się w marszu z Rynku w Sieciechowicach do Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Sieciechowicach. W jego trakcie miało miejsce złożenie kwiatów na cmentarzu parafialnym w Sieciechowicach.
Na sali gimnastycznej, po powitaniu wszystkich przez p. dyrektora Janusza Maja, zebrani goście mogli obejrzeć „Wieczornicę Niepodległościową” w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Złożyły się na nią m. in. wiersze i pieśni związane z rocznicą odzyskania niepodległości. Kolejnym punktem uroczystości był koncert Orkiestry Dętej „Hejnał” z Sieciechowic.
Na koniec przyszedł czas na pyszny poczęstunek przygotowany przez: Radę Rodziców szkoły w Sieciechowicach oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Sieciechowic i Lesieńca.
15
Ślubowanie uczniów klasy pierwszej
21 października w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Tego dnia dnia uczniowie klasy pierwszej - w obecności rodziców, nauczycieli i starszych koleżanek i kolegów zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Sieciechowicach.
Po ślubowaniu na sztandar szkoły uroczystego aktu pasowania dokonał pan dyrektor Janusz Maj.
Całość zwieńczyły artystyczne popisy pierwszoklasistów i uczniów klasy drugiej, którzy na powitanie szkoły wręczyli młodszym koleżankom i kolegom specjalne upominki.
Była to bardzo podniosła i udana uroczystość.
14
Wycieczka do Chęcin
Dnia 20 października 2021 r. uczniowie klas IV – VI udali się na wycieczkę do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin.
Celem wycieczki była przede wszystkim nauka poprzez doświadczenie i zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów. Uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać wspaniałe fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonardo da Vinci – mistrza, wynalazcy, wizjonera i wielkiego artysty. Obejrzeli wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna”, która przedstawia pięć czynności życiowych człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie) utrzymujących organizm w stanie biologicznej równowagi. Wiele radości i pozytywnych emocji przyniosły uczniom obserwacje oraz gry i układanki logiczne. Każdy znalazł tam coś dla siebie, dotknął, doświadczył, sprawdził i zapamiętał.
Następnym punktem wyprawy był zamek w Chęcinach. O historii zamku i miasta bardzo ciekawie opowiedział nam przewodnik. W czasie naszego pobytu na wzgórzu zamkowym zwiedziliśmy skarbiec oraz weszliśmy na wieżę, z której podziwialiśmy przepiękne widoki m. in. na Kielce i Góry Świętokrzyskie.
Następnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Chęcinach, gdzie zobaczyliśmy zarówno Rynek Górny i Dolny. Stamtąd udaliśmy się do „Niemczówki”, starej renesansowej kamienicy, gdzie mogliśmy podziwiać jej wnętrze oraz podziemia budynku. W drodze powrotnej do autokaru, zatrzymaliśmy się przy klasztorze ojców Franciszkanów.
W doskonałych humorach powrócili do domów.
14
Z wizyta w Fabryce Schindlera
We wtorek, 19 października, uczniowie klasy VII i VIII wybrali się do niezwykłego miejsca. Celem ich wyjazdu stała się Fabryka Schindlera, muzeum, które istnieje od kilkunastu lat, ale już zyskało sławę na całym świecie. Była to niezwykła, bardzo ciekawa i pouczająca podróż w czasy, gdy ludzkie życie znaczyło niewiele. Podczas wędrówki przez muzealne sale (i nie tylko) mogliśmy poznać losy Krakowa i krakowian w okresie niemieckiej okupacji. Duże wrażenie zrobiły na nas opowieści i ekspozycje związane z zagładą narodu żydowskiego.
Naszą wyprawę zakończyliśmy najpierw na Palcu Bohaterów Getta, gdzie mogliśmy podziwiać niezwykły pomnik poświęcony pamięci krakowskich Żydów, a potem udaliśmy się na Kazimierz, na ulicę Szeroką, gdzie cofnęliśmy się do czasów, gdy ta dzielnica była zamieszkała głównie przez ludność narodowości żydowskiej.
6
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole
„Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu”- myśl tę wypowiedziała Eliza Orzeszkowa, a ponieważ jest jak najbardziej aktualna, zasługuje dziś na przypomnienie.
14 października 1773 roku Sejm Rzeczpospolitej powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej - pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez rządzących. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października obchodzony jest jako Dzień Edukacji Narodowej.
Z okazji dzisiejszego święta uczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny, który zaprezentowali w obecności pana dyrektora, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły. Złożyły się na niego okolicznościowe wiersze oraz piosenki, a całość zakończyło wspólne odśpiewanie „Sto lat” dla nauczycieli.
4
Dyktando na Dzień Edukacji Narodowej – 14 października 2021
Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w specjalnym dyktandzie z okazji Święta Edukacji Narodowej! Dla wszystkich uczestników przewidziane zostały nagrody, a dla Nauczyciela, który uzyska najlepszy wynik portal www.dyktanda.pl przygotował nagrodę główną – zwycięzca będzie mógł wybrać tablet lub projektor.
Dyktando na Dzień Edukacji Narodowej rozgrywane będzie w dwóch kategoriach:dla Uczniów o godzinie 19:00 (14.10.2021 r.), dla Nauczycieli o godzinie 20:00 (14.10.2021 r.)
Udział w dyktandzie jest bezpłatny! Pod uwagę brana będzie poprawność rozwiązywania oraz czas (im szybciej, tym lepiej). Aby dołączyć do Dyktanda na Święto Edukacji Narodowej wystarczy zalogować lub założyć konto użytkownika w serwisie Dyktanda.pl, a następnie kliknąć przycisk “Zapisz się do konkursu” na stronie https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-na-dzien-edukacji-narodowej
Dyktanda konkursowe pojawią się o wskazanych godzinach (tj. o 19:00 dla uczniów i o 20:00 dla nauczycieli).
Serdecznie zapraszamy do udziału w dyktandzie.
Archiwum Aktualności