9 i 10 czerwca uczniowie klas IV, V i VI wzięli udział w wycieczce krajoznawczej do Szczawnicy.
Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od wizyty w zabytkowym, drewnianym kościółku w Dębnie Podhalańskim. Następnie udaliśmy się do Niedzicy, gdzie najpierw odbyliśmy spacer po zaporze Jeziora Czorsztyńskiego, a następnie zwiedziliśmy zamek w Niedzicy. Dobrych humorów nie popsuła nam nawet gwałtowna, ale krótka burza. Gdy deszcz ustał statkiem "Harnaś" przepłynęliśmy na drugi brzeg Jeziora Czorsztyńskiego i ruszyliśmy w kierunku ruin zamku w Czorsztynie. Tam mogliśmy po raz kolejny spojrzeć na sztuczne jezioro i podziwiać widoki na Tatry i Gorce.
Późnym popołudniem, po przyjeździe do Szczawnicy, zakwaterowaniu w pensjonacie "Aleksandrówka" i kolacji poszliśmy na krótki spacer do zabytkowego centrum szczawnickiego uzdrowiska.
Na drugi dzień, po śniadaniu, ruszyliśmy do Jaworek. Pierwszym punktem piątkowych wojaży było przejście przez przepiękny wąwóz Homole, podczas którego mogliśmy poczuć - chociaż trochę - smak górskiej wędrówki. Po krótkim odpoczynku na Bukowinkach zjechaliśmy kolejką krzesełkową z powrotem do Jaworek. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy pięknej i okazałej cerkwi w Szlachtowej. Stamtąd wróciliśmy do Szczawnicy i ruszyliśmy na spacer wzdłuż Dunajca, podczas którego mogliśmy zobaczyć pienińskich flisaków płynących z turystami oraz podziwiać piękno pienińskiej przyrody - meandry Dunajca czy wysokie, wapienne skały Sokolicy.
Na krótką chwilę zawitaliśmy także do naszych południowych sąsiadów - Słowaków.
Na koniec przyszedł czas na wizytę w restauracji MacDonald, gdzie mogliśmy zaspokoić nasze apetyty i wzmocnić nadwyrężone długą wędrówką siły.
Powrotna droga do Sieciechowic, mimo zmęczenia, upłynęła wszystkim w dobrych humorach
Była to bardzo udana wycieczka, wypełniona wieloma atrakcjami. Nikt się nie nudził, bo na nudę czasu nie było. Każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Najważniejsze, że wbrew prognozom przez cały czas towarzyszyła nam piękna pogoda, dzięki czemu w pełni mogliśmy cieszyć się urokami Szczawnicy i okolic.
Trzeba także wspomnieć o towarzyszących nam przewodnikach, którzy wzbogacili naszą wiedzę o odwiedzanych miejscach.
Opiekę nad uczniami sprawowali p. Anna Palmowska, pani Katarzyna Iskrzak i pan Andrzej Wołowczyk.