Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Sieciechowicach

• Zapisy dzieci do przedszkola

Do pobrania karta zgłoszenia dziecka do przedszkola w Sieciechowicach

Karta_zgloszenia_dziecka_do_przedszkola_2024.pdf

• ZAPISY DO SZKOŁY PODSTAWEJ W SIECIECHOWICACH

DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. SZARYCH SZEREGÓW W SIECIECHOWICACH INFORMUJE O ROZPOCZĘCIU ZAPISÓW DZIECI DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA ROK SZKOLNY 2024/25.

W roku szkolnym 2024/2025 obowiązek rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej mają dzieci urodzone w 2017 r. (siedmiolatki).

Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej polega na pobraniu odpowiedniego formularza w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej www.spsieciechowice.edupage.org

Wypełniony i podpisany przez rodziców/prawnych opiekunów formularz zgłoszenia należy oddać do sekretariatu szkoły (w godz. 8.00 – 15.00) oraz okazać do wglądu odpis aktu urodzenia dziecka.

Zapisy trwają od 11 marca 2024 r. do 12 kwietnia 2024 r.

Informacje dotyczące rekrutacji dostępne są w sekretariacie szkoły (tel. 12 388-24-22) lub na stronie internetowej szkoły.

Formularze zgłoszenia dziecka do szkoły, terminy rekrutacji oraz regulamin rekrutacji do pobrania poniżej:

Szkola_Podstawowa_-_rekrutacja_2024_karta_zgloszenia_dziecka.pdf

Regulamin_rekrutacji_SP_-_2024_r..pdf

Rekrutacja_SP_-_terminy_2024_r..pdf

• WESOŁEGO ALLELUJA!!!
  • DZIĘKUJEMY!!!

W imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Sieciechowicach chcieliśmy gorąco podziękować wszystkim, którzy przyczynilili się do organizacji Kiermaszu Wielkanocnego w naszej szkole.

• Kiermasz wielkanocny

Po raz kolejny w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycieli odbył się "Kiermasz Wielkanocny". Zorganizowany został w trochę innej formie niż w zeszłym roku. Został przeprowadzony 24 marca przy kosciele parafialnym w Sieciechowicach. Każdy mógł na nim znaleźć coś dla siebie: oryginalne ozdoby wielkanocne, pisanki, wózki, stroiki. Wszystko zostało wykonane własnoręcznie przez Panie z Klubu Seniora. To właśnie dzięki ich ogromnemu wsparciu udało się zorganizować ten kiermasz.

Bardzo dziękujemy również uczniom i rodzicom, którzy wykonali i oddali prace na kiermasz jak i osobom, które wsparly akcję finansowo dokonując zakupu pięknych wyrobów. Cieszymy się, że zawsze możemy na Was liczyć!

Opiekun Samorządu Uczniowskiego - Anna Palmowska

Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na strefę relaksu dla uczniów naszej szkoły.

• Zapraszamy na Wielkanocny Kiermasz
  • Szalony wiosenny tydzień!!!

Miniony tydzień upłynął pod hasłem „Wiosna”. SZALONY WIOSENNY TYDZIEŃ to akcja zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, której celem było barwne i huczne przywitanie wiosny.

Uczniowie codziennie mogli uczestniczyć w przeróżnych wyzwaniach. Wszystko rozpoczęło się od DNIA BEZ PLECAKA. Ta wyjątkowa akcja, zagościła już w wielu polskich szkołach. Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością w poszukiwaniu „zastępstwa” dla tradycyjnego plecaka. We wtorek świat stanął na głowie, bowiem wszyscy przerzucili swoje stroje na lewa stronę. W środę dominował kolor zielony. 21 marca w kolorowych skarpetkach, przywitaliśmy pierwszy dzień wiosny, solidaryzując się z osobami z Zespołem Downa. Natomiast piątek został ogłoszony DNIEM SZALONEJ FRYZURY. Każdy mógł przyjść tego dnia do szkoły ze zwariowaną, dowolnie wymyśloną fryzurą. Nasi uczniowie puścili wodze fantazji i odważnie eksperymentowali ze swoimi włosami, a wyobraźnia pomogła im przy tworzeniu zabawnych i kolorowych fryzur.

Trzeba przyznać, że był to bardzo zabawny i szalony tydzień. Dziękujemy wszystkim, za aktywne włączenie się do wspólnej zabawy.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Anna Palmowska

• Zapraszamy na szalony wiosenny tydzień!!!
  • Podziękowania!!!
  • KIERMASZ KWIATÓW

W miniony piątek Samorząd Uczniowski dzięki wsparciu Rady Rodziców  zorganizował w naszej szkole Kiermasz Kwiatów.

Ta akcja stała się już marcową tradycją. Róże, tulipany, prymulki od rana kupowali uczniowie i rodzice. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Cały dochód ze sprzedaży przekazany został na rzecz uczniów naszej szkoły.

• Zapisy do szkoły podstawowej
  • Zapisy do przedszkola
  • WSZYSTKEGO NAJLEPSZEGO!!!
  • Zaproszenie do wspólnej zabawy w Dzień Kobiet
  • Kwiatek na Dzień Kobiet.
  • Nasi uczniowie nagrodzeni w Konkursie Wiedzy Pożarniczej

Uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w gminnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Strażackiego.

Wojciech Faracik, uczeń klasy III, zdobył I miejsce w konkursie plastycznym podczas etapu gminnego Ogólnopolskiego Konkursu Strażackiego.

Natomiast Julia Siuta, uczennica klasy VIII, zajęła II miejsce w etapie gminnym Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej.

Naszym uczniom gratulujemy sukcesu.

• Ferie zimowe
  • Dziękujemy!!!
  • Walentynki w naszej szkole.

Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców.

W tym dniu Samorząd Uczniowski przeprowadził również akcję pod hasłem: „Znajdź swoją drugą połówkę”

Uczniowie, pracownicy i nauczyciele losowali jedną połowę serca. Zadaniem było odnalezienie i dopasowanie drugiej „połówki. Wiele „połówek” serc odnalazło się. Zabawa była przednia. Nie zabrakło drobnych upominków, oczywiście w kształcie serca. Akcja przyczyniła się do jeszcze lepszej integracji środowiska szkolnego.

• Valentine's Day
strona: